Poco X6, Snapdragon 7s Gen 2 ile gözüktü!

Poco X6 serisinin, seride en az iki telefonla yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor: Poco X6 ve Poco X6 Pro. Telefonlar zaten birden fazla sertifikasyon sitesinde görüldü, bu da bir lansmanın yakın olduğunu gösteriyor. Poco X6 şimdi Geekbench’te listelendi ve bazı ana özelliklerini ortaya koydu.

Geekbench listesine göre, Poco X6 tek çekirdekli testte 1013 ve çok çekirdekli testte 2865 puan aldı. Ayrıca, telefonun maksimum CPU saat hızı 2.40GHz olan sekiz çekirdekli bir işlemci ile güçlendirileceğini doğruluyor. Bu, büyük olasılıkla Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti. Yonga seti, Adreno TM 710 GPU ile eşleştirilmiş. Ek olarak, telefon Android 13 işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve 12GB RAM’e sahip.

Poco X6, Snapdragon 7s Gen 2 ile gözüktü!

İlginç bir şekilde, akıllı telefonun kod adı “Garnet”, Redmi Note 13 Pro ile aynı. Bu da, Poco X6’nın Redmi Note 13 Pro’nun (Çin) yeniden markalanmış bir versiyonu olabileceği fikrini güçlendiriyor.

Eğer bu doğruysa, akıllı telefonun 1220 x 2712 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç OLED paneli olacak. Poco X6’nın arkada 200 megapiksel (ana, OIS ile) + 8 megapiksel (ultra geniş) + 2 megapiksel (makro) kurulumuna sahip üçlü bir kamera sistemi olması muhtemel. Ayrıca, 16 megapiksel bir ön kamera da olabilir. Ancak, söylentilere göre, küresel modelde 200 megapiksel sensör yerine 64 megapiksel bir ana kamera olabilir. Benzer şekilde, telefonun 67W hızlı şarj ile 5,100mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Poco X6 serisinin kesin özellikleri ve lansman tarihi henüz şirket tarafından açıklanmadı, ancak yakında daha fazla bilgi öğrenmeyi bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x