Hyundai’den Devrim Yaratan Bir Araç: Bildiğiniz Otomobilleri Unutun!

IONIQ 5 N eN1 Cup, sürdürülebilirlik ve performansı bir araya getirerek motorsporlarında yeni bir çağı temsil ediyor. IONIQ 5 N’den daha güçlü bir aktarma organı ve daha yüksek pil kapasitesine sahip.
Hızlı ve çevik: 650 PS’ye kadar yüksek güç çıkışı ve çabuk hızlanma sunuyor. N markasının ilk yüksek performanslı EV modeli olan IONIQ 5 N temelli yarış otomobili, A’dan Z’ye özel olarak geliştirilmiş.

Elantra N TCR gibi N1 sınıfı için geliştirilen IONIQ 5 N eN1 Cup, üst düzey pist performansı sunuyor.
Yeniden tasarlanmış gövde kiti, alçak ve geniş çamurluklar, daha geniş lastikler, ön spoyler ve arka kanat ile iyileştirilmiş aerodinamik performans sunuyor. Gelişmiş güvenlik için rollcage, yarış koltukları, emniyet kemerleri ve elektrik yangınları için özel yangın söndürücüler ile donatıldı. Duman sensörü ve değiştirilmiş şarj portu konumu gibi ek güvenlik önlemleri de uygulandı.

IONIQ 5 N eN1 Cup, çok yakın bir gelecekte içten yanmalı yarış otomobillerinin yerini alarak motorsporlarında yeni bir dönemin başlangıcını temsil edecek. Bu inovatif araç, Hyundai’nin motorsporlarındaki tecrübesini elektrifikasyonla birleştirerek sürdürülebilir bir geleceğe adım atma vizyonunu da yansıtıyor. IONIQ 5 N eN1 Cup, motorsporlarının geleceği için heyecan verici bir adım. Bu elektrikli canavar, pistlerde rakiplerine meydan okumaya ve motorsporlarında yeni bir sayfa açmaya hazır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x